خبرهای ویژه

» آی تی و سخت افزار » همه چیز در مورد پاوربانک ها انواع پاور بانک، چه گونه کار می کند؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۴:۱۰

 کد خبر: 1557
 182 بازدید

همه چیز در مورد پاوربانک ها انواع پاور بانک، چه گونه کار می کند؟

همه چیز در مورد پاوربانک ها;   با پشرفت تکنولوژی و گسترش گوشی های هوشمند نیاز کاربران برای شارژ کردن باتری رفع نشده بود. باطری های موبایل با مشکلاتی چون زمان و نیاز به شارژر و کابل از دقدقه های مهم استفاده کنندگان به شمار می رفت. تا اینکه شارژ همراه اختراع شد و این […]

همه چیز در مورد پاوربانک ها انواع پاور بانک، چه گونه کار می کند؟

همه چیز در مورد پاوربانک ها;

 

با پشرفت تکنولوژی و گسترش گوشی های هوشمند نیاز کاربران برای شارژ کردن باتری رفع نشده بود. باطری های موبایل با مشکلاتی چون زمان و نیاز به شارژر و کابل از دقدقه های مهم استفاده کنندگان به شمار می رفت. تا اینکه شارژ همراه اختراع شد و این میشکلات را رفع نمود. امروزه با پاو ربانک ها یا همان شارژ همراه می توان در هر زمان و مکانی نه تنها گوشی های هوشمند، بلکه وسایلی که درای باتری و پورت خاصی هستند را با این وسیله شارژ نمود.

پاوربانک ها دارای یک مدار خاص با شارژ مشخص شده ای هستند. می توان از طریق کابل به این وسیله وصل شد و در زمانی که نیاز به شارژ کردن موبایل یا وسیله ای دیگر است از آن استفاده نمود. البته همان طور که گفته شد پاو ربانک ها می توانند حجم خاصی از انرژی الکتریکی را در خود جای دهند. اما قبل از وارد شدن در بحث میزان حجم باطری پاور بانک ها، بهتر است با انواع پاور بانک آشنا شویم.

 

 

 

همه چیز در مورد پاوربانک ها

همه چیز در مورد پاوربانک ها

 

 

انواع مختلف پاوربانک ها;

 

پاور بانک های به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شوند؛ الف) پاوربانک های معمولی، که در سایز ها و اندازه های مختلف موجود می باشد و می توان با استفاده از آن اکثر دستگاه های دیجیتال را شارژ نمود. ب) دسته دوم پاور بانک های اند که باطری داخل آنها با قرار گرفتن درمقابل نور آفتاب شارژ می شوند، یا به اصطلاح پاور بانک های خورشیدی. این نوع پاوربانک ها در سفر کاربردی ترند. ج) نوع سوم پاور بانک هایی اند که داخل قاب گوشی تعبیه شده اند. این نوع پاور بانک ها دارای ظرفیت کم و هزینه زیاد می باشند و برای انواع خاصی از موبایل اراه شده اند.

 

همه چیز در مورد پاوربانک ها

همه چیز در مورد پاوربانک ها

 

 

ظرفیت پاوربانک ها;

 

ظرفیت پاور بانک ها به همان توانایی ذخیره سازی انرژی الکتریکی در واحد اندازه گیری میلی آمپر بر ساعت گفته می شود. چنانچه یک پاوربانک یک ظرفیت معمولی داشته باشد ،می تواند یک بار گوشی را شارژ کند. همچنین بهتر است بدانید ظرفیتی از پاور بانک ها در باطری نگه داشته می شود، یعنی پاور بانکی با اندازه ۱۰ هزار میلی آمپر ظرفیت، فقط ۸ هزار میلی ظرفیت قابل استفاده دارد و باقی مانده آن برای جلوگیری از صدمه و حفظ طول عمر پاوربانک قابل استفاده نمی باشد.

 

 

 

همه چیز در مورد پاوربانک ها

همه چیز در مورد پاوربانک ها

 

 

همچنین پاور بانک ها دارای ظرفیت های مختلفی می باشند از جمله؛ ۸۰۰۰، ۱۰۰۰۰، ۱۲۰۰۰، ۲۰۰۰۰ میلی آمپر بر ساعت. پاور بانکی که دارای حجم باطری بیشتری می باشد بهترین پاوربانک برای خرید پیشنهاد می شود. البته شرکت و برند و همچنین قیمت نیز می تواند از عوامل تاثیر گذار در نوع و کیفیت پاور بانک به شمار آید.

 

 

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

بخش سخت افزار       مجله اینترنتی گلدن پدیا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آی تی و سخت افزار
ارسال دیدگاه